• bilgi@firmalar.net
  • +90 532 460 53 70

Likya Yolu 4 Gece 5 Gün

50 ZİYARETÇİ
  • EKLENME TARİHİ: 28 Ocak 2022 18:16
  • TARİH: 23/27 MART 2022
  • WEB ADRESİ: https://rotabizden.com/etkinlikler/likya-yolu/
  • ORGANİZATÖR: ROTA BİZDEN
  • YER: FETHİYE

ETKİNLİK HAKKINDA

SIRT ÇANTASI VE ÇADIR TAŞIMAYACAKSINIZ

Binlerle yıl önce insanların  deniz manzarası eşliğinde orman patikalarından yürümüş olduğu antik şehirle içinden geçen rotalardan sizde yürümek ister misiniz ?

ROTA BİZDEN  Farkıyla Likya Turu için ön kayıt yapınız , ön kayıt ücretsizdir.  Ön kayıt yapanlar ayrıca belli bir indirime sahip olacaktır.

 

 1.GÜN | 10:00 Fethiye Otogar Buluşması 

Fethiye Otogarda Uçak ve Otobüsle gelen arkadaşlarımızla FETHİYE OTOGRARINDA buluşuyoruz, verilen ön bilgilendirme sonrası eksik malzemeleri olan arkadaşların eksik malzemelerini tamamlayıp, bizi bekleyen aracımızla parkur başı olan Ovacık bölgesine geçiyoruz,

 1.GÜN  | OVACIK – FARALYA

Ovacıkta parkur başı olan Likya Yolu – Liycian Way başlangıç panosu altında fotoğraflarımızı çektikten sonra Ovacıktan ölüdeniz manzaralı Likya Yoluna başlayacağız, En güzel başlangıç rotalarından biri olan, Likya yolunun en efsane rotası bizleri bekliyor, Ovacıktan başlayan bu muhteşem rota Babadağ eteklerinden yükselerek Ölüdeniz manzarasıyla bizleri büyülüyor olacaktır.
Yaklaşık olarak 3-4 km.’lik bir çıkış içeren bu rotada fotoğraf çekmekten kendinizi alamayacaksınız. Kirme köyünde çay molası vereceğiz emin olun çok seveceksiniz, burada öğle yemeğinizi yiyip ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Kozağaç, Kirme Köyleri içinden geçip Faralya‘ya ulaşacağız. Faralya’ya varıp, Kelebekler Vadisi manzaralarını seyredip , günü sonlandırıyoruz , ve konaklama yapmak için otel / Kamp bölgemizde geçiyoruz.

Bugün Rotamız :  12-13KM

Ölüdeniz

 2.GÜN  |  FARALYA – AKTAŞ PLAJI – KABAK KOYU

Bugün yine inanılmaz bir güzellikte olan rotalardan biri olan Faralya – Aktaş Plajı – Rocas Roja Plajı – Kabak Plajı rotasını yürüyeceğiz. Rotamızda Kelebekler vadisini panoramik görme şansımız vardır. Rota üzerinde inanılmaz görsel güzellikler bulunmaktadır. Rotamız üzerinde görebileceğimiz yerler, Kelebekler vadisi plajı panorama, Aktaş Plajı, Rocas Roja Plajı. Tabi plajlarda uygunluk olursa deniz keyfi yapabiliriz.

Rota : 12 – 14 Km.

Aktaş Plajı

 3.GÜN | KABAK – ALINCA – GEY

Bölgenin en güzel koylarından biri olan KABAK koyundan yola çıkacağız, bugün biraz tırmanma içeren bir yolumuz olacaktır. Kabak Koyu manzaralı bu nefis rota sizleri büyüleyecek güzelliktedir. Yolumuzun üzerinde güzel kalpli insanların yapmış olduğu satış kulübeleri sizlerin de kalbini çalacaktır, İnstagram hesaplarınız için çok güzel fotoğraflar çekilebileceğiniz bölgeler mevcut 

Rota :  15-17 Km.

Kabak Koyu

 4.GÜN | GEY – BEL GAVURAĞILI – PYDNAİ ANTİK KENTİ

Bugün yine yürüyoruz, her zaman olduğu gibi zevkli rota bizleri bekliyor. Rotamızda bir Antik Kent’te yer alıyor.

Rota : 15 Km.

Likya Yolu

 5.GÜN | EĞLENCE ZAMANI  TEKNE TURU VE İSTANBUL’A DÖNÜŞ

Bugün kendimizi ödüllendiriyoruz, Bölgenin en güzel koylarda tekne turumuz olacak, çok keyifli olacağından hiç şüpheniz olmasın, Tekne turumuz mecburi değildir. Keyifli dakikaları geride bırakıp daha sonra İstanbul’a dönüşe geçmek için Fethiye otogarına doğru yola çıkıyoruz.

Doğa Yürüyüş Etkinliklerimiz 

  • FİYATA DAHİL OLANLAR & OLMAYANLAR

FİYATA DAHİL OLANLAR

4 Gece 5 Gün Otel Konaklama
4 Gün Sabah Kahvaltısı
4 Gün Akşam Yemeği
Fethiye Otogar – Ovacık- Faralya- Kabak Koyu- Alınacak Köyü Ulaşım
Kamp Yerleri iç Transfer Hizmetleri
Rehberlik Hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
Öğlen Yemekleri
Yemeklerde Alınacak İçecekler
Her Türlü Özel Harcamalarınız
Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
Tekne Turu Ücreti